Nezobrazuje se Vám e-mailová zpráva korektně? Klikněte zde.

1. Července 2010

20.7.2010 - Na naše stránky jsme přidali novou záložku Stížnosti. Obsahuje návody jak podat stížnost dle jednotlivých složek životního prostředí
16.7.2010 - Zateplování budov veřejného sektoru
12.7.2010 - Kralupské ekocentrum doporučuje vhodná místa ke koupání
2.7.2010 - Až do 31.7.2010 můžete zaslat svůj hlas některému z kandidátů v rámci ankety "Osobnost ekovýchovy"
23.6.2010 - Hledáme vhodného kandidáta na obsazení pracovní pozice ekoporadce Ekologického centra Kralupy nad Vltavou
Aktuality ECK

Prázdniny začaly a rovnou se ukázaly v tom nejlepším slunečním světle, v jakém to jen je možné. Koupaliště, břehy rybníků, řek i vodních nádrží se zaplnily společností toužící po svlažení a osvěžení v parných prázdninových dnech. Ne vždy a všude je však voda vhodná ke koupání. Kromě všech možných druhů znečištění vodních nádrží, za které si může lidstvo samo, ohrožují nás při koupání zejména v posledních desetiletích vodní sinice. Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání poskytuje také Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou... celý článek.
Ekoporadenská linka (Zelený telefon - 800 100 584)

Hrozí mi nějaké zdravotní riziko, vykoupu-li se ve vodě, která obsahuje tzv. vodní květ?
Sinice přítomné v takto znečištěné vodě způsobují alergie (vyrážky, zarudlé oči, rýmu) a rovněž produkují toxiny, které mohou vyvolávat lehčí otravy (střevní a žaludeční potíže), bolesti hlavy, ale i vážnější jaterní problémy. Riziko se zvyšuje u dětí, jelikož do sebe dostanou... celá odpověď.
Zelená úsporám

Příjem žádostí na budovy veřejného sektoru začíná 19. července
Žádosti o dotace na zateplení budov veřejného sektoru v programu Zelená úsporám je možné podávat od 19. července do 31. srpna. Na podporu pro školy, nemocnice, domovy důchodců a další veřejné budovy jsou připraveny celkem 4 miliardy korun. Pokud však objem dotací u došlých žádostí přesáhne 6 miliard korun, jejich příjem bude ukončen ještě před 31. srpnem 2010. Aktuální informace najdete zde.
Znečištění ovzduší

Aktuální imisní situace na jednotlivých měřicích stanicích - přehledné indexy kvality ovzduší najdete na www.eckralupy.cz v pravém sloupci.
Informace o imisní situaci jsou aktualizovány v pracovních dnech od 6 do 22 hod. O víkendech a svátcích můžete využít stránky www.chmi.cz.
Zde si můžete zobrazit grafické výstupy z jednotlivých stanic.
Dění v průmyslu

V současné době nepřijalo Ekologické centrum Kralupy žádné hlášení o mimořádných událostech v průmyslových podnicích.
Aktuální informace o dění v Areálu chemických výrob v Kralupech najdete na www.eckralupy.cz v pravém sloupci.
Aktuality projektu Kralupy - čisté město

16.7.2010 V záložce VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ byly přidány nové podstránky na téma Podchody a na téma Společné prostory (chodby, sklepy, výtahy) bytových domů.

12.7.2010 Přidány nové obrázky lokality Velvarské ulice, tzv. U Statue po posekání neudržované zeleně (viz aktualita z 28.6), dále přidány nové obrázky lokality Lesík u stadionu Čechie Kralupy poblíž dýhárny.

2.7.2010 Kralupy - čisté město na stránkách TOM3511 - Vltavský paprsek Kralupy nad Vltavou.

1.7.2010 Nové obrázky zeleného místa Park za nemocnicí a černého místa Na Hrádku.
Pro školy

Až do 31.7.2010 můžete zaslat svůj hlas některému z kandidátů v rámci ankety "Osobnost ekovýchovy". Více informací na portálu www.ekocentra.cz.
Kralupské ekocentrum zde má rovněž svoji kandidátku. V České republice se za posledních 20 let vytvořila, i na evropské úrovni unikátní síť neziskových organizací, provozujících ekocentra. Jejich snahou je učit, vzdělávat a informovat děti a dospělé o jedinečnosti, spletitosti a vzájemné závislosti všech složek životního prostředí. Probouzet to kladné v nás, co umožní životní prostředí uchovat i pro další generace, je jedním z hlavních cílů ekocenter. Ekocentra pracují nejen s dětmi a studenty, ale i se širokou veřejností, pracovníky státní správy a podnikateli.
Ekocentra poskytují mnoha cílovým skupinám široký rozsah služeb v oblasti životního prostředí. Organizují environmentální programy pro mimoškolní a školní mládež. Formy programů jsou velmi rozmanité - ekologické výukové programy,terénní programy, školní ekologické projekty, exkurze, rukodělné dílny...
Vzdělávají a informují pedagogické pracovníky, pořádají veletrhy ekovýchovných pomůcek, konference ekologické výchovy... Informují a vzdělávají také veřejnost, pracovníky státní správy i komerčního sektoru v mnoha oblastech životního prostředí (úspory energie, dotační programy...). Pořádají pro ně semináře, exkurze, informační akce - stánky, vydávají publikace.
Na portálu www.ekocentra.cz si můžete vybrat ekocentrum dle regionu, ve kterém se nacházíte. Nebo podle tématu, které vás zajímá a samozřejmě i podle cílové skupiny, pro kterou hledáte vzdělávací programy, akci či informace.
Kalendář akcí

1.7 - 31.8.2010 (celá ČR) PRÁZDNINY S BRONTOSAUREM

6.8 - 15.8.2010 (Praha) EKODŮM - Dílna, workshop

10.7 - 29.8.2010 (Praha) PALMOVÉ LÉTO

15.8 - 21.8.2010 (Bartošovice) TAJUPLNÝ OSTROV - práce v CHKO

30.8.2010 (Praha) EVROPSKÁ NOC PRO NETOPÝRY
Na čem zrovna pracujeme

- připravujeme praktické návodné články, které mohou být inspirací nejen potenciálním žadatelům z programu Zelená úsporám. První článek bude věnován tomu, na co si dát pozor při výběru oken.
- dokončili jsme článek o dobrovolných environmentálních dohodách, který chceme publikovat v impaktovaném časopisu Journal of Environmental Management

Vaše tipy na to, co by Vás zajímalo, nám můžete zasílat na ekoporadna@eckralupy.cz.
Volné pracovní místo Ekoporadce Ekologického centra Kralupy nad Vltavou

Požadovaný profil: - min. SŠ vzdělání nejlépe v oboru (ekologie a příbuzné obory, případně pedagogické vzdělání), výborné komunikační schopnosti, velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC, dobrá znalost AJ...
Vaše budoucí práce: - ekoporadenství a environmentální osvěta, monitoring znečištění ovzduší, lektorování environmentálně vzdělávacích programů pro ZŠ A SŠ, účast na řešení projektů ekocentra...
Nabízíme: - zajímavou práci s možností seberealizace, příjemné pracovní prostředí v malém kolektivu, plat dohodou dle kvalifikace a praxe, třináctý plat, sociální výhody, 5 týdnů dovolené, práci ve dvousměnném provozu (6 - 14 hod., 14 - 22 hod.)...

Více na stránkách ekocentra www.eckralupy.cz.
Pravidelné zasílání Zpravodaje
Chcete-li se zaregistrovat k odebírání Zpravodaje, můžete tak učinit zde.
Zrušení zasílání
Pro zrušení klikněte prosím zde.
Ekologické centrum na Facebooku
Ekologické centrum Kralupy na Vltavou,
OD Máj, Palackého náměstí 1091, 278 01 Kralupy nad Vltavou
Tel./fax: 315 720 287, E-mail: ekoporadna@eckralupy.cz, URL: www.eckralupy.cz

© 2010 Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou