Kvalita ovzduší

Praha 6-Břevnov
Praha 4-Chodov
Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 10-Průmyslová
Praha 5-Řeporyje
Praha 10-Šrobárova
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Kralupy nad Vltavou-sportoviště
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Praha 7-Holešovice
Drobečková navigace

Úvod > Ke stažení > Kralupy jsou opět bohatší o zeleň díky projektu "Kralupy - čisté město"

Kralupy jsou opět bohatší o zeleň díky projektu "Kralupy - čisté město"Vyvěšeno: 28. 5. 2021
Sejmuto: 14. 6. 2021
Evidenční číslo: 19-2021

vysadba.jpgKralupy jsou opět bohatší o zeleň díky projektu "Kralupy - čisté město"

V rámci projektu Kralupy – čisté město se uskutečnila letošní první ekovycházka spojená s výsadbou stromu a keře v Lobečku. Ve středu 26. 5. 2021 pozvaly lektorky kralupského ekologického centra na vycházku, spojenou s výsadbou stromu a keře, žáky šestých a sedmých tříd ze Základní školy V. Havla. Ekovycházka byla rozdělaná do dvou vyučujících hodin, během nichž se prostřídalo v parku celkem 97 dětí v doprovodu  pedagogů.

První dvě třídy se sešly dopoledne v místě patronátu školy, a to v parku „U Parku“. Zde proběhlo přivítání a představení lektorek, zopakování náplně a cílů projektu KČM. Poté se třídy rozdělily. Uprostřed parku měly lektorky pro žáky připravené vědomostí eko – kvízy. Na krásných vzrostlých stromech byla připravená šipkovaná pro ekospotřebitele a poznávačka českých řek. Někteří žáci vyluštili křížovku a někteří odpovídali na otázky při aktivitě "Bořiči mýtů".

Po kvízech se všichni společně přemístili na samotnou výsadbu, kterou prováděl dlouholetý spolupracovník ekocentra, pan Málek z ČSOP s kolegou. P. Málek s sebou přivezl 20 různých malých stromečků a žáci poznávali, někdy spíše hádali, o jaké se jedná mladé stromky. Stromová školka byla složena z topolů, borovic, jeřábů, modřínu a smrku. Po „poznávačce“ následovala vlastní výsadba stromu, kterým byl jeřáb muk. P. Málek při práci zopakoval žákům důležité informace k výsadbě, názorně ukázal měření jámy, odstranění květináře, prostřih kořenů a popsal i následnou péči o strom. Tři chlapci aktivně pomáhali s výsadbou a se zalíváním nového stromu.

Po výsadbě stromu následovala výsadba keře, Ptačího zobu, kterou prováděla další skupina žáků. Nakonec všichni obdrželi drobnost na památku -zápisníček, tužku, placku nebo klíčenku.

Věříme, že se těmto starším dětem ekovycházka s výsadbou líbila, a že v nich zůstanou předané informace a i milá vzpomínka na akci.

Monika Haňurová
Ekologické centrum Kralupy n/Vltavou

Foto: archiv ekocentra

Projekt "Kralupy - čisté město" byl pro rok 2021 finančně podpořen městem Kralupy nad Vltavou v rámci grantového schématu.


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 28. 05. 2021 14:25