Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Naši partneři

Naši partneři

ORLEN Unipetrol a.s.

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku.Skupina Unipetrol provozuje 2 rafinérie s roční konverzní kapacitou 8,7 milionu tun ropy, 3 polyolefinové jednotky s roční kapacitou 595 tisíc tun, etylenovou jednotku s roční kapacitou 544 tisíc tun.

SYNTHOS Kralupy a.s.

SYNTHOS Kralupy a.s., vyrábí široký sortiment výrobků. Styren-butadienové kaučuky se vyrábí pod obchodním názvem KRALEX. Hlavní využití je v gumárenském a obuvnickém průmyslu a při výrobě drobných domácích doplňků a sportovních potřeb. KRASTEN je obchodní značka pro standardní nebo houževnatý polystyren. KRASTEN nachází uplatnění především v elektrotechnickém, spotřebním a potravinářském průmyslu. Zpěňovatelný polystyren KOPLEN je používán převážně ve výrobě tvarovek, fólií, bloků, izolačních desek a obecně ve stavebnictví.

SPOLANA s.r.o.

Společnost SPOLANA s.r.o. je jediným výrobcem PVC a kaprolaktamu v České republice, kromě toho na trh dodává také vysoce kvalitní průmyslové hnojivo na bázi síranu amonného a další chemické výrobky. Technologické postupy v petrochemické výrobě jsou doprovázeny emisemi škodlivých látek, jejich množství je však striktně v souladu s vydaným integrovaným povolením.

AVE Kralupy s.r.o.

Společnost AVE Kralupy s.r.o. je dceřinou společnost AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. Společnost provozuje v Areálu chemických výrob spalovnu, která je určena pro bezpečné termické zpracování pevných, kapalných a pastovitých odpadů. Spalování nebezpečných odpadů, patří celosvětově k nejbezpečnějším a nejekologičtějším způsobům jejich odstranění. V současnosti přijímá spalovna odpady průmyslové a nemocniční. Maximální roční kapacita zařízení je 18 000 tun. Ve spalovně je kontinuálně sledováno množství emisí a stejně tak teplota v dohořívací komoře. 

Linde Gas a.s.

Společnost Linde Gas a.s. je součástí společnosti Linde plc, celosvětového lídra v oblasti technických plynů, který působí ve více než 100 zemích světa. V České republice se jedná o největšího výrobce a dodavatele technických, medicinálních a speciálních plynů. Společnost dodává své výrobky, služby a řešení koncovým zákazníkům z mnoha oborů, včetně leteckého a kosmického, chemického, potravinářského a nápojového, elektronického, energetického a strojírenského průmyslu, do zdravotnictví a primární výroby kovů.

Cray Valley Czech s.r.o.

Společnost je výrobcem kapalných polymerů včetně jejich aplikací a provádí své podnikatelské aktivity k dosažení vysoké kvality svých výrobků a služeb. Svou činnost vykonává plně v souladu s požadavky právních a jiných předpisů při trvalé snaze předcházet environmentálnímu znečištění a ekologické újmě, minimalizovat dopady své činnosti na životní prostředí, maximálně efektivně využívat obnovitelné i neobnovitelné přírodní zdroje a neustále se zlepšovat. Součástí aktivit společnosti je i výzkum a vývoj v oblasti polymerní chemie.

Město Kralupy nad Vltavou

Povodí Vltavy, státní podnik