Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 19. prosinec - Koukněte na jehličnany

19. prosinec - Koukněte na jehličnanyDatum konání:
19.12.2023

pine-1884335_640.jpg

19. prosinec - Koukněte na jehličnany

I když už máte svůj stromek na letošní vánoce, je tento den skvělou příležitostí vyjít ven, seznámit se s ostatními druhy jehličnanů ve vašem okolí a zjistit, že tito královští obři jsou kolem vás po celý rok.

Look for an Evergreen Day byl původně založen Asociací arboristů, jako den, kdy oceníte krásu těchto stromů mimo hranice pouhého zdobení třpytivými světly a ozdobami. Dokonce i v hluboké zimě si tyto ušlechtilé stromy udržují své jehličky a poskytují nádherný zelený a bílý kontrast, který je tak typický pro hlubokou zimu.

Jehličnany hrály důležitou roli v mnoha společnostech po celé věky, vybrané pro náboženské obřady kvůli jejich zdánlivě věčné povaze i v období smrti. Ale to není jediné místo, kde jsou zastoupeni, domorodí Američané na severozápadě Pacifiku byli zcela závislí na červeném cedru v mnoha aspektech své kultury. Ať už vyráběli oblečení, lana nebo stavěli své domy či kánoe, červený cedr byl životně důležitou součástí jejich života.
 
Když se vrátíme ještě dále, většina lidí slyšela o tom, jak byl Sokrates donucen vypít sklenici čaje z jedlovce. Jedlovce jsou stálezelené rostliny odolné vůči stínu s krátkými pruhovanými jehlicemi. Jak můžete zjistit, znalost rozdílu mezi jehličnany vám jednoho dne může zachránit život!
 
Jak oslavit Den jehličnanů
Nejlepší způsob, jak oslavit den jehličnanů, je vzít si knihu o místní flóře a vydat se poznávat všechny různé druhy stálezelených rostlin, které rostou ve vaší části světa. Existují doslova tisíce různých odrůd, takže i ve vaší oblasti jistě existuje několik příkladů.
Je zřejmé, že pokud jste svůj strom ještě nenalezli, pak by se to mělo stát. Když pochopíte rozdíl mezi smrkem, douglaskou a desítkami dalších dostupných odrůd vánočních stromků, budete vědět, které z nich budou mít nejrovnoměrnější rozložení, které budou nejhustší a nejlépe zkrášlí váš domov a jak je nazdobit.
https://www.enviweb.cz