Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Den za používání méně věcí

Den za používání méně věcíDatum konání:
16.11.2023

still-2608676_640.jpgDen za používání méně věcí

Zdá se, že každý den, který uplyne, vede k tomu, že se v našich životech hromadí stále více zbytečností. Nejnovější technické hračky, nejnovější kuchyňské vychytávky, nejnovější cokoliv, to vše musíme mít k dispozici...

Horší je, že máme tendenci používat spoustu jednorázových nádob a papírových ručníků a prostě? no? zbytečnosti. To vše přispívá k prostředí a světu, ve kterém žijeme, a Use Less Stuff Day nás vybízí, abychom se na toto chování kriticky podívali a udělali, co je v našich silách, abychom je omezili.

Den historie používání méně věcí
Opravdu musíme pochopit, že touha po blahobytu v současné společnosti je psychotická. Toužíme po věcech, které nepotřebujeme ani si neužívame.
 
Richard Foster
Use Less Stuff Day byl založen jako součást kampaně zaměřené na záchranu životního prostředí a na záchranu světa. Samozřejmě, co je skutečně potřeba pochopit, je, že nezachraňujeme svět, ale sami sebe. Země se bude točit bez ohledu na to, co s ní uděláme, a život na ní se prostě přizpůsobí novému prostředí, které jsme vytvořili.
Každý rok používáme doslova tuny plastových lahví, máme mikrokuličky z našich šamponů a pleťových peelingů, které si najdou cestu do oceánu, propalujeme si cestu obrovským množstvím zdrojů, zatímco pokračujeme ve vylepšování toho, co vlastníme, a vyhazujeme loňské modely.
Nevládní organizace se zapojily, aby se nás pokusily povzbudit, abychom pracovali na záchraně před sebou samými, a jedním z nejlepších způsobů, jak to zvládnout, je kontrolovat naši spotřebu zdrojů.
 
Jak oslavit Den používání méně věcí
Používali jste vodu balenou v plastových lahvích? Pořiďte si do kohoutku filtr a lahvujte si ji sami do skleněných lahví. Obvykle se ráno zastavíte a dáte si kávu v kelímku na jedno použití? Místo toho si ji uvařte doma a zachraňte pár stromů.
Zkontrolujte svůj šampon a čisticí prostředek na obličej a ujistěte se, že neobsahuje žádné plastové mikrokuličky, protože ty se smývají až do oceánu a hromadí se v obrovských objemech, a vezměte si z domova tašku a použijte ji v potravinách místo těch, které tam poskytují. O tom je Use Less Stuff Day!
https://www.enviweb.cz