Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Týdny ptačích budek

Týdny ptačích budek



Datum konání:
13.10.2022

budka.jpgTýdny ptačích budek

Krásný barevný podzim je všude kolem nás a také ptáci si užívají bohatě prostřeného stolu různých bobulí a semen, i hmyzu je ještě dostatek. Přikrmovat zatím opravdu nepotřebují, zato ale nastává ten správný čas pro vyvěšování budek. Přes zimu mohou sloužit coby noclehárna a úkryt před nečasem, a to nejen pro ptáky, ale třeba i pro drobné hlodavce. Do jara budky také stihnou "opršet" a splynout lépe s okolím. Pokud již budky vyvěšené máte, nezapomeňte je vyčistit a zkontrolovat, zda nejsou po sezóně poškozené.

Doporučujeme navštívit stránky o budkách na webu České společnosti ornitologické, kde se dozvíte, kam novou budku umístit, jak o ni pečovat a také zde najdete návody na výrobu, pokud byste se do stavby budky chtěli pustit sami. 

Ptákům na vaší zahradě ovšem můžete pomoci i jinak - jednoduše to moc nepřehánějte s podzimním úklidem. Odkvetlá květenství plná chutných semínek nestřihejte, na stromech nechte pár jablíček, z prořezaných větví udělejte někde v rohu hromadu, kterou ocení třeba červenka (a nebo třeba ježek).

https://www.birdlife.cz