Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Kralupy - čisté město > Akce projektu

Akce projektu

Rok 2023

V letošním roce se nám podařilo přijmout do projektu v pořadí již 11. Patrona, jednalo se o ZŠ Mikovice. Spolu s nováčky projektu jsem opět vysadili stromy a uklidili spravovanou lokalitu.

Dne 6. října 2023 uklidili třeťáci ze ZŠ Gen. Klapálka Park Čtyř ročních období, nasbírali 120 kg odpadu.


Rok 2022

Ve středu 12. října proběhla druhá úklidová akce, která byla spojena s osazením nové "motýlí" lavičky.

V pátek 8. dubna 2022 proběhla tradiční "úklidovka" se ZŠ Jodlova.

Dne 6. dubna 2022 uspořádalo ekocentrum ve spolupráci s novým komunitním centrem seniorů na sídlišti Cukrovar ekovycházku spojenou s poznáváním stromů.

 

Rok 2021

První ekovycházka v roce 2021 spojená s výsadbou stromu a keře v Lobečku, v parku U Parku s žáky šestých a sedmých tříd ze ZŠ V. Havla proběhla 26. května 2021.

Na jaře byla vyhlášena vědomostní soutěž o městské zeleni v Kralupech nad Vltavou. Jak dopadla tato soutěž? https://www.eckralupy.cz/ke-stazeni?action=detail&id=116

Na podzim proběhla již tradiční akce projektu Kralupy čisté město - Ukliďme Česko se ZŠ Jodlova. A druhá ekovycházka v tomto roce se Skauty, při které si mladá Vlčata vysadila na Hostibejku svůj vlastní strom – lípu.


Rok 2020

Ekovycházka spojená s výsadbou ovocných stromků s LMŠ

V úterý 20. října 2020 dopoledne přivítaly v Minicích v obnoveném sadu lektorky ekocentra děti z Lesní mateřské školky Kulíšek. Spolu s p. Málkem z místní pobočky ČSOP pro ně připravily výsadbu ovocných stromů v nově založeném ovocném sadu.

Družina při ZŠ V. Havla na ekovycházce

Ve čtvrtek 1. října 2020 odpoledne pozvaly lektorky ekocentra na Palouček u řeky na ekovycházku třeťáky z družiny při základní škole V. Havla. Před školou proběhlo přivítání a představení ekocentra a pak jsme se již společně vydali na Palouček. Zde děti plnily aktivity a odpovídaly na otázky z oblasti ekologie.

Ukliďme Česko se ZŠ Jodlova

I v letošním roce se Ekocentrum Kralupy spolu se ZŠ Jodlova zapojilo do celonárodní kampaně „Ukliďme Česko“. V úterý 22. září 2020 v dopoledních hodinách proběhla, za asistence Městské policie, úklidová akce se žáky ZŠ Jodlova. Poučení školáci obdržely rukavice a pytle na sbírání odpadků a s pedagogickým dozorem vyrazily k řece Vltavě. Počasí nám přálo a úklid se opravdu vydařil.