Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Kralupy - čisté město > Akce projektu

Akce projektu

Rok 2022

Ve středu 12. října proběhla druhá úklidová akce, která byla spojena s osazením nové "motýlí" lavičky.

V pátek 8. dubna 2022 proběhla tradiční "úklidovka" se ZŠ Jodlova.

Dne 6. dubna 2022 uspořádalo ekocentrum ve spolupráci s novým komunitním centrem seniorů na sídlišti Cukrovar ekovycházku spojenou s poznáváním stromů.

 

Rok 2021

První ekovycházka v roce 2021 spojená s výsadbou stromu a keře v Lobečku, v parku U Parku s žáky šestých a sedmých tříd ze ZŠ V. Havla proběhla 26. května 2021.

Na jaře byla vyhlášena vědomostní soutěž o městské zeleni v Kralupech nad Vltavou. Jak dopadla tato soutěž? https://www.eckralupy.cz/ke-stazeni?action=detail&id=116

Na podzim proběhla již tradiční akce projektu Kralupy čisté město - Ukliďme Česko se ZŠ Jodlova. A druhá ekovycházka v tomto roce se Skauty, při které si mladá Vlčata vysadila na Hostibejku svůj vlastní strom – lípu.


Rok 2020

Ekovycházka spojená s výsadbou ovocných stromků s LMŠ

V úterý 20. října 2020 dopoledne přivítaly v Minicích v obnoveném sadu lektorky ekocentra děti z Lesní mateřské školky Kulíšek. Spolu s p. Málkem z místní pobočky ČSOP pro ně připravily výsadbu ovocných stromů v nově založeném ovocném sadu.

Družina při ZŠ V. Havla na ekovycházce

Ve čtvrtek 1. října 2020 odpoledne pozvaly lektorky ekocentra na Palouček u řeky na ekovycházku třeťáky z družiny při základní škole V. Havla. Před školou proběhlo přivítání a představení ekocentra a pak jsme se již společně vydali na Palouček. Zde děti plnily aktivity a odpovídaly na otázky z oblasti ekologie.

Ukliďme Česko se ZŠ Jodlova

I v letošním roce se Ekocentrum Kralupy spolu se ZŠ Jodlova zapojilo do celonárodní kampaně „Ukliďme Česko“. V úterý 22. září 2020 v dopoledních hodinách proběhla, za asistence Městské policie, úklidová akce se žáky ZŠ Jodlova. Poučení školáci obdržely rukavice a pytle na sbírání odpadků a s pedagogickým dozorem vyrazily k řece Vltavě. Počasí nám přálo a úklid se opravdu vydařil.