Kvalita ovzduší

Praha 6-Břevnov
Praha 4-Chodov
Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 10-Průmyslová
Praha 5-Řeporyje
Praha 10-Šrobárova
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Kralupy nad Vltavou-sportoviště
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Praha 7-Holešovice
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Kralupy - čisté město > Akce projektu

Akce projektu

Rok 2021

První ekovycházka v roce 2021 spojená s výsadbou stromu a keře v Lobečku, v parku U Parku s žáky šestých a sedmých tříd ze ZŠ V. Havla.

Vyhlášena vědomostní soutěž o městské zeleni v Kralupech nad Vltavou. 


Rok 2020

Ekovycházka spojená s výsadbou ovocných stromků s LMŠ

V úterý 20. října 2020 dopoledne přivítaly v Minicích v obnoveném sadu lektorky ekocentra děti z Lesní mateřské školky Kulíšek. Spolu s p. Málkem z místní pobočky ČSOP pro ně připravily výsadbu ovocných stromů v nově založeném ovocném sadu.

Družina při ZŠ V. Havla na ekovycházce

Ve čtvrtek 1. října 2020 odpoledne pozvaly lektorky ekocentra na Palouček u řeky na ekovycházku třeťáky z družiny při základní škole V. Havla. Před školou proběhlo přivítání a představení ekocentra a pak jsme se již společně vydali na Palouček. Zde děti plnily aktivity a odpovídaly na otázky z oblasti ekologie.

Ukliďme Česko se ZŠ Jodlova

I v letošním roce se Ekocentrum Kralupy spolu se ZŠ Jodlova zapojilo do celonárodní kampaně „Ukliďme Česko“. V úterý 22. září 2020 v dopoledních hodinách proběhla, za asistence Městské policie, úklidová akce se žáky ZŠ Jodlova. Poučení školáci obdržely rukavice a pytle na sbírání odpadků a s pedagogickým dozorem vyrazily k řece Vltavě. Počasí nám přálo a úklid se opravdu vydařil.