Kvalita ovzduší

Praha 8-Kobylisy
Letiště Praha
Praha 4-Libuš
Praha 5-Stodůlky
Praha 6-Suchdol
Beroun
Kutná Hora-Orebitská
Kladno-střed města
Kladno-Švermov
Mladá Boleslav
Ondřejov
Příbram-Březové Hory
Rožďalovice-Ruská
Tobolka-Čertovy schody
Zdroj: CHMI
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Mezinárodní den zvířat bez domova

Mezinárodní den zvířat bez domovaDatum konání:
19.8.2023

animal-welfare-1116203_640.jpgMezinárodní den zvířat bez domova má za cíl vzdělávat lidi o opuštění domácích mazlíčků, divokých zvířatech a důležitých výhodách kastrace domácích zvířat.

Historie Mezinárodního dne zvířat bez domova
Tento den, který v roce 1992 založila Mezinárodní společnost pro práva zvířat, byl založen v reakci na stále rostoucí poptávku po záchranných centrech a útulcích pro zvířata, která by chovala zvířata, která jsou na ulici odkázána sama na sebe.
Domestikovaní psi a kočky jsou závislí na svých lidských rodinách, aby zajistily jejich potřeby, a když se stanou bezdomovci, věci začnou vypadat velmi ponuře. Mezinárodní den zvířat bez domova je zde proto, aby zvýšil povědomí a osvětu o potřebách zvířat bez domova a zároveň získal finanční prostředky pro místní útulky pro zvířata, aby pomohly naplnit jejich potřeby.
Útulky se snaží o zvířata bez domova postarat, ale ne vždy je to možné, když nemají dostatek prostoru, personálu nebo financí. Je smutné, že když jsou útulky plné, mnoho psů a koček musí být utraceno, když se o ně nemohou postarat a nejsou adoptováni do milujících rodin. Více než 2,5 milionu psů a koček musí být každý rok zabito kvůli přeplněnosti útulků.
Mezinárodní den zvířat bez domova nabízí skvělou příležitost pro lidi, aby se spojili a pomohli těmto jinak bezmocným tvorům.

Jak oslavit Mezinárodní den zvířat bez domova
Zapojte se do pomoci těmto zvířatům bez domova různými způsoby tím, že sledujte den některými z těchto aktivit a nápadů:
 
Adoptujte si mazlíčka z útulku
Na počest Mezinárodního dne zvířat bez domova si místo toho, abyste získali chlupatého člena rodiny od chovatele, raději si ho adoptujte z útulku. To šetří nový počet narozených zvířat a snižuje riziko, že se nakonec stanou také bezdomovci. Chcete určité plemeno? Až 25 % psů vstupujících do útulků je čistokrevných a útulky často rády pomohou rodinám najít psa, který se k nim hodí. Ale pamatujte, že domácí mazlíčci jsou na celý život, takže se ujistěte, že jste připraveni, než si zvíře adoptujete.
 
Poskytněte finanční dar
Někteří lidé, kteří už mají dost domácích mazlíčků nebo se o ně z nějakého důvodu nemohou postarat, možná budou chtít oslavit Mezinárodní den zvířat bez domova. Pomoc místnímu útulku s darem pomáhá zaplatit jídlo, lékařskou péči, kastrace a kastraci a různé další potřeby, zatímco zvířata čekají na přijetí do nových rodin.